Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Havalandırma Tesisat Sistemleri

İç mekanlarda yani kapalı alanlarda bulunana havanın tahliye edilmesi, dışarı çıkarılması için havalandırma tesisat sistemleri kullanılmaktadır.

Birçok çalışma alanındaki en temel ihtiyaçlardan biri olarak görülmektedir. Çünkü havalandırma tesisat sistemleri ortamın istenilen çalışma şartlarına uygun hale gelebilmesi için oldukça önemlidir. Çalışmalarını sürdüren personellerin kişisel sağlığı için alınan önlemler arasında yer alabilir. Ayrıca söz konusu sistem kirli bir içeriğe sahip olan havanın yerini taze havayla değiştirmektedir. Bu döngünün sağlanabilmesi için hazırlanan sistem düzeni bulunmaktadır. Kurulum aşamasında da genel olarak söz konusu alanın özellikleri baz alınarak hareket edilmektedir. Yapılan tasarımlar estetik açıdan sorun yaşanmaması için en özel şekilde hazırlanır. Kapalı alanlarda doğal veyahut mekanik şekilde temiz hava sağlanması için kullanılmaktadır. Zararlı gazlar dışarıya çıkarılırken aynı oranda temiz hava girişinin yapıldığı bilinir. Bu iki yol için de özel sistemler geliştirilmiştir. Mekanik yolla yapılan havalandırmalar fanlar aracılığıyla havalandırmayı mümkün hale getirir. Ayrıca kısa süre içerisinde denetlenebilme özelliğine sahiptir. Hızlı bir biçimde hava değişiminin yapılması gerektiği alanlarda oldukça işe yaramaktadır. İnsan sağlığı ve verimli çalışmalar için gerekli olan bir sistemdir. Havalandırma tesisat sistemleriyle bulunulan alanın havasını istenilen sıcaklık ve nem oranına getirmeye uyumludur.

Havalandırma Tesisat Sistemleri Çeşitleri

Havalandırma tesisat sistemleri birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden birçok çeşidinin olduğunu görebilirsiniz. Otopark havalandırma sistemleri, diş polikliniği havalandırma sistemleri ve çok daha fazlası bunlara örnek olarak gösterilebilir. İki farklı çeşidinin bulunması da bunun en büyük nedeni arasındadır. Doğal ve mekanik havalandırma ayı şekillerde ele alınmaktadır. Doğal havalandırma için detaylara değinmek gerekirse, genel olarak klasik havalandırma biçimidir. Özellikle son dönemlerde aktif bir şekilde kullanılmaya devam edilmektedir. Bir alanda havanın sabit kalmaması için kullanılır. Yani basınç ve sıcaklık farkının oluşması söz konusudur. İç mekanların dışarıya olan açıklıkları bu sisteme örnek olarak gösterilebilir. Mekanik havalandırmaysa, aslında söz konusu olan tesisat sistemidir. Birçok alanda bu yönteme başvurulmaktadır çünkü içerisinde modern bir çalışma düzeni barındırmaktadır. Son derece verimli olunması gerektiğinden dolayı da beklentilerin karşılanması için en iyi şekilde tasarlanır. Ortam içerisinde talep edilen nem ve sıcaklık değişikliklerinin otomatik olarak yapılabilmesini mümkün hale getirmektedir.

Havalandırma Tesisat Sistemlerinin Faydaları

Teknolojinin en iyi şekilde kullanıldığı havalandırma tesisat sistemleri birden çok avantaj barındırmaktadır. Havalandırma sistemlerinin kullanılmasıyla beraber birçok konuda konforla bir araya gelebilmek mümkündür. Bunun için de örnek vermek gerekirse, havalandırma tesisat sistemleri sayesinde rahatsız edici kokuları hızlı bir biçimde ortamdan uzaklaştırabilirsiniz. İstenmeyen kokuların tahliyesi için birebir işlemlerdendir. Ayrıca ortama giren havanın sürekli olarak temiz olmasını sağlar. Yani gerekli olan mekanlarda, havanın her daim temiz tutulması mümkün olabilmektedir. Ek olarak havalandırma tesisat sistemlerinin düzenlendiği alanlarda yaşanabilecek patlama ve yangın riskleri sıfıra indirilmektedir. Destek alındığı zaman, ortamın uygun bir çalışma alanı haline getirilmesi için etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu sayede hem çevrenin hem de personellerin sağlığını en iyi şekilde desteklemeye odaklıdır. Kullanım alanının bir hayli geniş olması da sunduğu bu tarz avantajlardan kaynaklanmaktadır. Gıda sektöründen ofislere kadar birçok noktada tercih edilmeye devam edilen ve faydalanılan bir sistem olarak geçer. Ayrıca son dönemlerde özellikle ortak kullanım alanlarında kullanılmaktadır.

Havalandırma Tesisat Sistemlerinin Seçimi

Havalandırma tesisat sistemlerinin seçimlerini yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri havalandırma tesisat sisteminin kullanılacağı alanın ölçüsü ve özellikleridir. Barındırdığı bu şartlar, söz konusu tasarım göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Böylece elde edeceğiniz sonuçların sizin beklentilerinizle denk olduğunu görebilirsiniz. Firmamız, bu konuda en iyi hizmet standartlarına sahip olduğundan, farkımızı da belli ediyoruz. Havalandırma tesisat sistemleri için hizmetinizdeyiz. Gerekli olduğu anda, beklentilerinizin de üstüne çıkmayı vadeden çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz.
  • Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
  • Hafta İçi :09:00 - 17:00
    Cumartesi :10:00 - 13:30
  • +90 212 474 43 32
Randevu Al

Bize Soru Sorabilirsiniz