Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Isıtma Tesisat Sistemleri

Isıtma tesisat sistemleri, geniş bir kullanım alanına sahiptir çünkü kullanıldıkları alanlarda istenilen sıcaklığın elde edilmesi ve sıcaklığın aynı seviyede tutulabilmesi için büyük bir etki sahibidir.

İç mekanlardan çevreye karşı oluşan ısı kaybının giderilmesi prensibinle bağlı olarak yürütülen sistemlerden biri olarak geçer. Ayrıca kategorize edildiğinde karşınıza iki ana başlık çıkacaktır. Bu başlıklar merkezi ve lokal ısıtma tesisat sistemleri olarak verilirler. Daha detaylı bahsetmek gerekirse, merkezi ısıtma sistemleri, büyük yapılarda tercih edilmektedir. Ayrıca genel olarak soğuk iklimlerin bulunduğu bölgelerde daha yoğun olarak kullanılır. Genel sistem özellikleri ısınmanın sağlanması için kullanılacak olan akışkan çeşitlerinin ısıtılması için kurulmaktadır. İçerisinde merkezi kazan veyahut ısıtıcı, ısıtılmış olan su, hava ya da buharın dağılabilmesi için boru tesisatı ve ısıyı ortama yayabilmek için kullanılan ısı ileticilerinden oluşmaktadır. Merkezi tesisat sistemlerindeki bazı değişikliklere bağlı olarak zemin altına gömme işlemleri de uygulanmaktadır. Loka ısınma sistemleriyse genel olarak merkezi ısınma sistemleriyle aynı prensiplerle çalışmaktadır. Asıl farklılık ısınma sisteminin merkezi değil bireysel olmasından kaynaklıdır. Eğer bir bina içerisinde ısınma sistemi düzenleniyorsa, lokal ısınma sistemi tek bir evin ısınma hizmetini üstlenmektedir. Kullanıcıların tek başına tercih ettikleri bir sistemdir. Tıpkı merkezi sistemde olduğu gibi sıcak sulu ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Birçok kişinin tercihi arasında yer almasının yanı sıra evlerin kombi, kat kaloriferi gibi ısıtma cihazlarının aktif şekilde çalışması için kullanılırlar. Merkezi sisteme göre daha küçük kapasitelere sahiptir.
Isınma Tesisat Sistemlerinin Türleri
Isıtma çözümlerinin ısıyı en iyi şekilde var edebilmesi, ihtiyacınız olan konforla buluşabilmeniz açısından önemlidir. Bu yüzden söz konusu ısı sistemleri çalışmaları, geniş bir faaliyet alanında yürütülmektedir. Isınma tesisatları, merkezi olarak hastanelerde, otellerde, alışveriş merkezlerinde ve Show-roomlarda tercih edilmektedir. Konutlardaysa, merkezi sistemlerin yanı sıra lokal ısınma tesisatlarının da kullanıldığı görülmektedir. Ayrıca buna benzer birçok ısınma çeşidinin de bulunduğu söylenebilir. Genel sistem yapısının aynı olmasının aksine ısınma türleri farklılık gösterebilmektedir. Bunlara örnek göstermek için klima santrali ile ısınma, radyant sistem ile ısınma, konvektörle ısınma, yerden ısınma, fan-coil ısınma, aparey ısınma, değişken debili ısınma ve radyatör ile ısınma gibi türler sunulmaktadır. Isınma tesisat sistemlerinin hemen her şekilde hazırlanabilmesinin yanı sıra firma olarak prestijli çözümlerin var olduğunu hissettiriyoruz. Bu alandaki farkımız, alanımızdaki başarımızın kanıtıdır.
Klima santralli ısıtma sistemleri, enerjiden tasarruf edilmesi açısından faydalıdır. Temiz havanın egzoz gazı gibi istenmeyen gazlarla karışmasını engelleyerek havalandırmayı mümkün hale getirir. Isı kazanım çeşitleri arasında yer almaktadır. Genel çalışma prensipleri, ısıtma işleminin uygulanması gereken mekanda hava çekimi için aspiratör, havanın geri bırakılması için vantilatör kullanılmaktadır.
Radyatörle ısıtma sistemleri, genel olarak sıcak suyun kullanıldığı ısıtma sistemlerindendir. Günümüzde yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Suyun belirli bir sıcaklıkta radyatöre girmesi ve belirli bir sıcaklıktan radyatörden çıkması ile sabit bir döngü içerisindedir. İç mekanların ısıtma sistemlerinde yaygın olarak tercih edilir.
Değişken debili klima ile ısıtma sistemleri genellikle otellerde, hastanelerde, restoran ve buna benzer toplu alanlarda kullanılmaktadır. Birbirinden bağımsız birçok yapıda kullanılan ısıtma yöntemi olarak tanınır. Ayrıca genel olarak iklimlendirme ihtiyacında tercih edilmektedir.
Aparey ısıtma sistemleri ekonomik ısıtma sistemlerinden biridir. Yüksek bir ısıtma kapasitesine sahip olmasının yanı sıra hacmi küçüktür. Genel manada kullanıcı dostu olduğu söylenebilir. Yapısından bahsetmek gerekirse kullanılan su, binada bulunan ısınma tesisatından çekilir. Sonrasında sıcak su veyahut kazanlardan elde edilen buhar kullanılmaktadır. Pratik bir ısınma yöntemi olmasından ötürü fabrikalarda, tamirhanelerde, spor salonlarında ve daha birçok noktada kullanılmaktadır.
Fan-Coil Isıtma Sistemleri genel olarak hastanelerde, otellerde tercih edilmektedir. İki tip sistemle çalıştığı bilinir. Konfor ve enerji tasarrufuna bağlı etkili bir türdür. Yazın soğutma için kullanılırken kışın ısıtma işlemlerinde kullanılmaktadır.
Yerden ısıtma sistemleri uzun ömürlü bir ısınma sistemidir. Genel olarak döşemelerin üzerindeki şap içerisinde konumlandırılır. Bu durum döşenen boruların içerisinden geçen sıcak suyun, zemini ısıtmasını sağlar. Teknolojinin çeşitliliğine bağlı olarak elektrik düzeneklerinin yer aldığı özel uygulamalar da kullanılmaktadır. Bizimle beraber talep ettiğiniz her yöntemde, teknolojinin imkanlarından faydalanabilirsiniz. Profesyonelliğimiz başarımızın teminatıdır.
  • Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
  • Hafta İçi :09:00 - 17:00
    Cumartesi :10:00 - 13:30
  • +90 212 474 43 32
Randevu Al

Bize Soru Sorabilirsiniz