Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Yangın Tesisat Sistemleri
Yanıcı özelliklere sahip olan katı, sıvı ve gaz maddelerin istem dışı, kontrol edilmeyen bir şekilde yanmasına yangın denilmektedir.
Bu yüzden yangının ne zaman ve nerede olacağı kestirilemez. Gerekli tedbirlerin alınması ve yangının oluşturabileceği zararı en aza indirmek çok önemlidir. Buna bağlı olarak da son dönemlerde yangın tesisat sistemlerine ayrı bir hassasiyet gösterilmektedir. İki ayrı grup şeklinde incelenebilen yangın tesisat sistemleri kuru ve ıslak olarak ayrılmaktadır.
Kuru Yangın Tesisat Sistemleri
Kuru yangın tesisatı bir boru sisteminden oluşmaktadır. Ancak diğer tesisat sistemlerinin aksine içerisinde su bulunmaz. Su akışı, gerekli olan zamanlarda sağlanmaktadır. Yangın anında, durumun kontrol altına alınabilmesi için su dağıtımı yapılmaktadır. Eğer kuru yangın tesisatı kullanmak istiyorsanız, bu sistem içerisinde su değil, basınçlı hava ya da azot gazı bulunur. Yani su yerine farklı alternatifler tercih edilmektedir. Bu yöntemin tercih edilmesinin en büyük nedeni, söz konusu binaların su sızıntılarıyla karşı karşıya kalmasını önlemektir. Kuru yangın tesisatı genel olarak donma tehlikesi bulunan konutlar için tercih edilmektedir. Ayrıca ıslak tesisat sistemlerinden farklı bir sisteminin olmasından ötürü yalnızca 4830 metrekare alanın korumasını sağlayabilmektedir. Yangın tesisat sisteminin kurulumu aşamasında yapılabilen en büyük tasarım bu ölçüyle sınırlıdır.
Islak Yangın Tesisat Sistemleri
Yangın tesisatlarından bir diğeri olan ıslak yangın tesisat sistemleri, içerisinde basınçlı bu bulundurulan bir sistemdir. Basınçlı suyla dolu olan boru ağları kullanılarak hazır hale getirilmektedir. Genel olarak donma tehlikesi olmayan alanlarda, yüksek konutlarda kullanılır. Tesisat sisteminin kullanım aşamasında su doğrudan şehir şebekesinden alınabilir. Ayrıca ikili ağzın kullanabildiği de bilinmektedir. İkili ağız kısmından verilen suyun temiz olmama ihtimaline karşılık olarak da iki sistem arasında bağlantı yoktur. Suyun şehir şebekesiyle karışmaması adına çek-valf yöntemi kullanılır. Kullanılan yöntemin gerekli olduğu anda en iyi şekilde kullanabilmek için tasarım ve kurulum aşamasında profesyonel destek almak en doğrusu. Böylece oluşabilecek her türlü tehlike durumunda en iyi sistemle müdahale etmek mümkün olabiliyor. Bunun için de elbette yapılacak işlemlerin alanında eğitim ve tecrübe sahibi isimler tarafından sürdürülmesi şart. Yangın anında yaşanan durumların istenilenin dışına çıkmaması adına bu tarz detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Böylece en iyi sonuçlara ve yapınız için alınması gereken önlemlere ulaşım sağlamış olabilirsiniz.

Yangın Tesisat Sistemlerinin Önemi

Yangın anında oluşabilecek problemler can ve mal kaybına neden olabilir. Bu gibi durumların olmaması, söz konusu olumsuz durumun en hızlı şekilde ortadan kaldırılması için yangın tesisat sistemleri kullanılıyor. Artık bu konuda bilinçli davranıldığı takdirde konutların ve diğer yapıların temelinde yangın tesisat sistemlerinde de yer veriliyor. Yapının özelliklerine ve detaylarına bağlı olarak da hangi yangın tesisat sisteminin tercih edilmesi gerektiğine karar veriliyor. Problemin ortadan kaldırılabilmesi adına da hazırlanan sistemin kalitesinin yüksek seviyede tutulması gerekiyor. Bu konuda söz konusu malzemeler ve uygulanan işlemler de aynı şekilde ele alınıyor. Hizmetlerin sorunsuz olması adına gerekli profesyonelliğin var edilmesi, yangın tesisat çeşitlerinden istenilen performansı almayı mümkün hale getirmektedir. 

Genel bir boru sistemi olarak düzenlenen yangın tesisatının içeriği, yapılandırması çeşidine göre belirlenmektedir. Aynı zamanda etki yapacağı alanında barındırdığı kapasiteyle bağlantılı olduğu söylenebilir. Daha fazla detaya inildiğinde de karşınıza yangın tesisat sistemlerinin kurulumu aşamasındaki noktalar ve buna benzer birçok detay çıkmaktadır. Bu kısımlarda hemen her alana hâkim, istenilen sistemleri en iyi şekilde var edebilen bir adres istiyorsanız, firmamızın desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu alandaki farkımızla, yangın tesisat sistemlerinde prestijli çalışmalara imza atıyoruz. 

  • Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
  • Hafta İçi :09:00 - 17:00
    Cumartesi :10:00 - 13:30
  • +90 212 474 43 32
Randevu Al

Bize Soru Sorabilirsiniz