Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri ideal yaşam ve çalışma ortamlarını elde edebilmek için kullanılmaktadır. Ofis, cafe, restoran, konut, mağaza, endüstriyel tesis, fabrika vb. alanlarda ; gerekli konforun ve işlevselliğin sağlanabilmesi için, içeride bulunan kirli havanın dışarı atılması ve iç mekana taze hava verilmesini sağlamaktadır. Havalandırma sistemleri Aynı zamanda sığınak havalandırmaları, duman tahliye sistemleri vb. gibi hayati önem taşıyan alanlarda da kullanılmaktadır.

Efa Mekanik olarak, Konforlu ve çevre dostu bir havalandırma sistemi sunarken kullandığımız bazı sistemler şunlardır;

Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemleri: Isı geri kazanımlı havalandırma ünitesi, temiz hava beslemesi için kullanılır. Dış hava, bir ısı eşanjörü aracılığıyla dönüş havası ile ön koşullandırılır. Bu da enerji kayıplarının en aza indirilmesini sağlar.

Egzost Havalandırması : Kaynağın yakınında kirleticiyi yakalama yoluyla hava kirleticilerini kontrol etmek için kullanılır.

Mutfak Havalandırması : Genel olarak bir mutfak havalandırma sisteminde davlumbaz, kanallar, egzoz fanı, baca ve mahalin ortamda ki mevcut havanın değiştirilmesi ve taze hava ihtiyacını karşılayacak bir taze hava fanı bulundurmasıdır.

Wc Havalandırması : Bu tür tuvalet havalandırma sistemleri çalışırken ses çıkarmadan işlevlerini yerlerine getirir. Böylece yaşayanları rahatsız edecek durumların önüne geçilmesi için gerekli olan havalandırma sistemidir.

Havalandırmada Duman ve Koku Filtrasyon Sistemleri : Baca kurulumunun mümkün olmadığı, bu nedenle herhangi bir mutfak kurulumunun yapılamadığı yerlerde, yemek kokularını, dumanı, yağı, zararlı maddeleri, tozu ve isi etkili derecede yok etmeye yarayan sistemlerdir.

Otopark Havalandırma Sistemleri : Jet fan sistemi otoparklarda hem günlük havalandırma amaçlı kullanılabilen, hem de bir yangın anında zararlı duman ve gazların kontrol altında tahliyesini sağlayan bir duman egzoz sistemidir. Yangın dumanının tüm otoparka yayılmasını engelleyerek kaçış yollarını güvenli halde tutmaktadır.

Ofis, Konut, Spor Salonu, Hastane vb. Kullanım alanı Havalandırma Sistemleri

Klima Santralleri : Bu sistem sayesinde ortama taze hava akışının sağlanmakta, sıcaklık ve nem oranları ve havanın toz ve parçacıklardan arındırılması mümkündür.

Yangın Anında Basınçlandırma Sistemleri : Yangın anında, yangın merdivene verilen hava ile yangında ortaya çıkan zehirli gazların ve dumanın, merdiveni kullanan kişilerin hayati tehlikesini önleyen bir sistemdir.

Duman Tahliye Sistemleri : Bir fan ve kanal sistemi ile yangın çıkan ortamdan yangın dumanını çekerek ortamdan uzaklaştırmaya yarayan sistemlerdir.

Sığınak Havalandırma Sistemleri: Sığınaktan yararlanan kişilerin, koruma ortamında bulunma süreleri boyunca, sağlıklı, rahat ve konforlu olarak yaşamalarının sağlanması için gerekli olan havalandırma sistemleridir.