Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30
Bağlar Mahallesi 8.Sokak No:44/46B Bağcılar/İstanbul
Pzt-Cum 09:00 - 17:00 / Cmrt 10:00 - 13:30

Yangından Korunma Sistemleri

Mühendisliğin temel ilkeleri arasında insan sağlığını ve doğayı korumak gelmektedir. Aynı zamanda bizlere tehlike anında pratik çözümler sunmaktır. Yangından korunma sistemleri, yapılarda karşılaşabileceğimiz yangın tehlikesine karşı hazırlıklı olmak için gerekli önlemleri almamızı sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler aynı zamanda risk grupları göz önünde bulundurularak yasa ve yönetmeliklere uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Efa Mekanik olarak, önem verdiğimiz yangından korunma olanağını sunarken kullandığımız bazı sistemler şunlardır;

Sprink Sistemleri ile Sulu Söndürme : Islak borulu sprink söndürme sistemi otomatik olarak müdahale edebilen bir sistemdir. İçinde sürekli su bulunduran borulara sahip sistem, mekanda sıcaklığın yükselmesi ile beraber hızlıca devreye girmekte ve borulardaki su yoğun bir şekilde yangının üzerine püskürtülen sistemdir.

Yangın Dolabı Sistemleri ile Sulu Söndürme : Yangın söndürme dolaplarının içerisinde var olan vana ve hortum aracılığı ile yangına müdahale edilebilen sistemdir.

Gazlı Söndürme Sistemleri : Bulunduğu ortamdaki oksijen miktarını yanma sınırının altına indirerek ve sıcaklığı düşürerek yangını söndüren sistemlerdir.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri: Boşaltma mekanizması algılama hattının devreye girmesi sonucu kızgın yağ yangınları için özel olarak geliştirilmiş düşük PH seviyesine sahip potasyum karbonat bazlı sıvı söndürücünün boşaltma hattından hızlı bir şekilde boşalmasını sağlar.

Yangın Hidrantları : Yangın hidrantları büyük bir su kaynağından acil durumlar için kullanım yapılmasını sağlayan ekipmanlardır. Belirli bir kaynaktan ihtiyaç duyulan bölgeye su aktarmak için basınçlı su oluşturan hidrantlar, büyük yangınların önlenmesi adına verimli bir görev üstlenirler.